שלבי התהליך

הליך הפונדקאות הנו מאתגר, מרגש, מורכב ויקר. משפחת תמוז ליוותה בשנים האחרונות מאות גברים ונשים במסעם: מההתלבטות, הבירורים, דרך ההחלטה לצאת לתהליך, לאורך 9 חודשי ההריון - ועד שהגשימו את חלומם לתינוק. חשוב לנו שתגיעו מוכנים למסע של חייכם, ונשמח שתכירו את השלבים השונים המרכיבים את הליך הפונדקאות:

התאמת הפונדקאית
האישה המיוחדת והנפלאה שתעזור לכם להגשים את חלום ההורות בוחרת באפשרות הפונדקאות ממניעים שונים, המורכבים מרצונה לעזור לאחרים ומשאיפתה לשפר את מצבה הכלכלי. כל הפונדקאיות של משפחת תמוז עוברות סינון קפדני, בדיקות רפואיות ופסיכולוגיות והכנה להליך. אופי התקשורת עם הפונדקאיות לאורך ההליך משתנה ממסלול למסלול. בהסתמך על ניסיוננו הרב, נדע לבחור את הפונדקאית המתאימה עבורכם, בהתאם לדרישות ולצרכים הייחודיים.
בחירת התורמת

משפחת תמוז מציעה מגוון תורמות דרום אפריקאיות, אוקראיניות, רוסיות, אמריקאיות והודיות. כל התורמות של תמוז עוברות סינון פסיכולוגי ורפואי הכולל פרופיל גנטי של התורמת, ובדיקות רפואיות המוודאות את התאמת הביציות לתהליך הפונדקאות. ההורים המיועדים יכולים לבחור תרומת ביצית טריה או ביציות קפואות מבנק הביציות של תמוז, בהתאם למסלול ולתכנית.

ההליך הרפואי

ההליך הרפואי מורכב משלבים שונים, בהתאם לצרכים של ההורים המיועדים. חשוב להדגיש כי לא כל ההליכים זהים: ישנם הורים מיועדים אשר יזדקקו לתרומת ביצית, בעוד אחרים יבקשו לעשות שימוש בעוברים שהופרו מן החומר הגנטי שלהם עצמם; יש מי שיבקשו לתרום את הזרע בקליניקה בחו"ל, בעוד אחרים יעדיפו שנטיס עבורם את החומר הגנטי.

ההליך הרפואי המצוין כאן מציג את שלבי ההליך המרכזיים הנהוגים בהליך פונדקאות בחו"ל. להתאמה אישית עבורכם ובירור, צרו קשר עם נציגי תמוז.

מתן הזרע

בפני ההורים המיועדים שתי אפשרויות:

  1. לתרום את הזרע במרפאה בישראל ומשפחת תמוז תתאם את הטסתו למרפאה בחו"ל
  2. לתרום את הזרע ישירות בקליניקה בחו"ל

 

הפריה חוץ גופית

לאחר מתן הזרע ובחירת התורמת, יבוצע הליך ההפריה החוץ-גופית במרפאת הפריון, בהתאם למסלול הפונדקאות הנבחר. במהלך ההפריה יופרו ביציות התורמת או האם המיועדת בזרע של האב המיועד או בתרומת זרע. הביצית המופרת תתפתח במעבדה לרוב במשך 5 ימים – עד לשלב הבלסטוציסט. העוברים שיגיעו לשלב זה יעברו בדיקת CGH (ראו בהמשך). עוברים מתאימים יוכנסו לרחם הפונדקאית או יוקפאו עבור ניסיונות החזרה עתידיים.

בדיקת CGH

המדובר בבדיקה גנטית של העובר טרם השרשתו ברחם, במטרה להימנע מהחזרת עוברים בעלי מומים ותסמונות, בהן תסמונת דאון, סיסטיק פיברוזיס, טייזקס ועוד. לצורך הבדיקה, נלקחים תאים מהעובר לביופסיה, ותוך כ-24 שעות ניתן לדעת אילו עוברים מתאימים להחזרה.

החזרת עוברים

בהתאם לבקשת ההורים ואישור הפונדקאית, יוכנסו לרחם הפונדקאית עובר אחד או שניים. במידה ומדובר בשני אבות, ניתן להחזיר עובר אחד מכל אחד מהאבות במטרה לנסות ולייצר היריון תאומים בו לכל תינוק קשר גנטי לאחד מההורים. על היריון לזוגות גברים, ראו גם כאן.

ההיריון

מזל טוב! אתם בהריון. לפניכם תשעה חודשים מרגשים ומלחיצים. לאורך תקופה זו, יעברו הפונדקאיות בדיקות הריון תקופתיות בהתאם לפרוטוקול הבדיקות הנהוג במדינה מה מתבצע ההליך.

מסלול ארה"ב – מעקב ההיריון של הפונדקאית יתבצע אצל רופאה הפרטי, בקליניקה בקרבת מקום גוריה במדינה ממנה היא מגיעה. בשליש הראשון להריון יפקח על הבדיקות ד"ר קומר מקליניקת הפריון Western Fertility Institite שבלוס- אנג'לס. בהמשך, ילווה את הפונדקאית רופאה הפרטי.
מסלול אוקראינה – מעקב ההיריון של הפונדקאית יתבצע בקליניקה Nadiya שבקייב.
מסלול יוון – מעקב ההיריון של הפונדקאית יתבצע בקליניקת פריון באתונה.

הלידה

הפונדקאית תלד בלידה טבעית או בניתוח קיסרי בהתאם להחלטת הרופא ולנסיבות.

מסלול ארה"ב – הלידה תתקיים בבית חולים פרטי בקרבת מגורי הפונדקאית
מסלול אוקראינה – הלידה תתקיים בבית חולים ציבורי בקייב
מסלול יוון – הלידה תתקיים בבית חולים פרטי באתונה