פונדקאות: כל המידע ושאלות נפוצות

Before the procedure
+Which tests does the surrogate undergo?

All surrogates undergo rigorous screening, medical and psychological tests and preparation for the process.

הליך הפונדקאות
+תוך כמה זמן מהלידה, נוכל לחזור ארצה עם התינוק?
יציאתכם עם התינוק תלויה קודם כל בבריאותו ושחרורו מבית החולים. בארה"ב תוכלו לחזור ארצה עם דרכונו האמריקאי של התינוק תוך כשבועיים. באוקראינה וביוון יש להמתין לקבלת דרכון ישראלי – הליך זה אורך כ-3-4 שבועות
+אני נשא HIV. האם אני יכול לעבור הליך פונדקאות?

בהחלט. נשאי HIV יכולים לעבור את ההליך בארה"ב בלבד.

+אילו בדיקות רפואיות עוברת הפונדקאית במהלך ההיריון?
הפונדקאיות עוברות בדיקות בהתאם לפרוטוקול בדיקות ההיריון הנהוג במדינתן, ובהתאם לדרישות תמוז
+מהו טיב הקשר שיהיה לי עם הפונדקאית לאורך ההליך?
תלוי במדינה בה יתבצע ההליך. בישראל ובארה"ב קיים קשר ישיר מול הפונדקאית במהלך ההליך. באוקראינה וביוון, בעקבות מגבלות שפה ותרבות, התקשורת תתווך על ידי תמוז.
+איזה מידע אקבל על תורמת הביצית?
תרומת הביצית במסלולי ארה"ב ואוקראינה הנה אנונימית, אך ההורים המיועדים יקבלו עליהן מידע נרחב הכולל תמונות, שאלון רפואי הכולל היסטוריה רפואית, היסטוריה רפואית של משפחתן ומידע אישי. תרומת הביצית ביוון הנה אנונימית וללא תמונה.
+מהם מאפייני הפונדקאיות?
  • מגיעות מכל רחבי ארה"ב ממדינות בהן הפונדקאות הנה חוקית
  • לכולן היסטוריית היריון ולידה תקינה
  • טווח גילאים 22-37
  • ללא עבר פלילי
  • נמצאו מתאימות באבחון פסיכולוגי
  • בדיקות רפואיות מקיפות תקינות בדגש על היבטי הפריון (כולל שלילת מחלות ויראליות כגון HIV, צהבת ועוד)
+האם ההורים המיועדים יכולים לבחור את הפונדקאית?
תלוי במדינה בה מתבצע ההליך. בארה"ב יש לאשר את הפונדקאית ולהיפגש עמה דרך סקייפ לפני היציאה להליך. באוקראינה, ההורים המיועדים יפגשו עם הפונדקאית טרם היציאה להליך על מנת לחתו על חוזה. ביוון, לרוב, אין צורך להיפגש עם הפונדקאית טרם התחלת ההליך.
פונדקאות בעולם
+האם זוג לסביות יכול לבצע הליך פונדקאות, במסגרתו תישא בת הזוג את העוברים של האם השנייה?
ניתן לבצע את ההליך במסגרתו תישא בת הזוג את העוברים שנוצרו מביצית של זוגתה רק בהודו או בארה"ב. בישראל הליך זה אסור.
+כמה עולה הליך פונדקאות בחו"ל?
טווח העלויות מ-45,000$-125,000$, בהתאם למדינה
+איזה מדינות בעולם מאפשרות פונדקאות?

מפת הפונדקאות העולמית השתנתה בשנים האחרונות, ומשתנה כל העת. בעוד בעבר פונדקאות התקיימה במדינות שונות, המגמה כיום היא לסגור את שערי הפונדקאות לאזרחים זרים. כך, מדינות כמו הודו ותאילנד שעבר איפשרו לאזרחים זרים (ובהם ישראלים רבים) לקיים הליכי פונדקאות, מאפשרות כיום הליכים אלו לאזרחיהם בלבד.

מהן המדינות המאפשרות פונדקאות כיום?

ארה"ב – פונדקאות לכולם: יחידים, זוגות, סטרייטים וגייז

אוקראינה – פונדקאות לזוגות סטרייטים נשואים בלבד (עד גיל 53)

אלבניה - פונדקאות ליחידים או לזוגות סטרייטים 

קנדה – פונדקאות אלטרואיסטית לכולם

אנגליה – פונדקאות אלטרואיסטית לתושבי אנגליה בלבד

גיאורגיה – פונדקאות לזוגות סטרייטים נשואים

ישראל - פונדקאות לזוגות סטרייטים נשואים, תושבי ישראל

פונדקאות בישראל
+מהו הפיצוי שמקבלת פונדקאית בישראל?
כ-160-165 אלף שקל, אך נתון למו"מ בהסכם הנחתם בין ההורים המיועדים והפונדקאית
+מהי העלות הממוצעת לפונדקאות בישראל?
כ-250 אלף שקל
+כיצד אוכל להיות פונדקאית?
אישה המעוניינת להיות פונדקאית צריכה לעמוד בתנאים הבאים: גיל הפונדקאית לא יעלה על 38 ולא יהיה פחות מ- 22 שנה. מצב בריאות הפונדקאית תקין, עברה לידות ללא סיבוכים ובמועד והילודים במשקל לידה תקין. לפונדקאית ילד אחד לפחות ועברה עד שלוש לידות (לידת תאומים או שלישייה נחשבת ללידה אחת במניין הלידות). הפונדקאית נמצאת שנה לאחר הלידה האחרונה. כמו כן, הפונדקאית אינה נמצאת בעיצומו של משבר אישי, כגון: גירושין, אובדן, מחלה קשה של בן משפחה וכדומה. קריטריונים נוספים: ראי טופס מס' 7. במידה ואת מתאימה, נשמח ללוות אותך ולהסביר על המשך ההליך. לפרטים נוספים, ליווי והדרכה, צרי קשר>>
+האם זוגות מאותו המין או גברים יחידים יכולים לבצע את ההליך בישראל?
לא
+האם נשים יחידניות יכולות לעבור הליך פונדקאות בישראל?
לא.
+מי יכול לעבור הליך פונדקאות בישראל?
רק זוגות סטרייטים נשואים או ידועים בציבור, תושבי ישראל, בגיל 50 (אישה) 52 (גבר).
+מה אומר חוק הפונדקאות בישראל?
פונדקאות בישראל מותרת בחוק משנת 96' בהתאם ל"חוק לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) התשנ"ו. החוק חוקק בהתאם להמלצות ועדת אלוני שמונתה בשנת 91' וקבעה כי אין לאסור על פונדקאות, אך יש להתירה בתנאים מגבילים. בהתאם לכך, חוק הפונדקאות מתיר לזוגות נשואים לעבור את ההליך בלבד.
תמוז
+למה דווקא תמוז פונדקאות?

אתם רגע לפני המסע החשוב בחייכם. התייעצתם, קראתם, למדתם וחסכתם. רגע לפני שאתם בוחרים את הפרטנר שלכם לתקופה הקרובה, כדאי שתדעו מהם העקרונות המנחים את משפחת תמוז לאורך השנים ואת כל היתרונות שהפכו אותנו לחברת הפונדקאות המובילה בישראל ובעולם.

הכול במקום אחד – מאז ומתמיד מטרתנו הייתה להפוך את הליך הפונדקאות ליעיל וזורם עד כמה שניתן. בניגוד לנציגי קליניקות פריון המטפלים רק בחלק הרפואי של ההליך ושולחים אתכם להשלים את המסע בחברות צד ג' בעלות גבוהה יותר, 'משפחת תמוז' מרכזת לכם את כל ההליך במקום אחד: החל בשלב איתור וסינון הפונדקאית, דרך הליך תרומת הביצית, ההפריה בקליניקה, הליווי המשפטי והייעוץ של מומחה הביטוח. בניגוד לסוכנויות פונדקאות אחרות שפשוט מתווכות בתהליך, אנו מרכזים חלק גדול בהליך בתוך החברה באמצעות חברות בנות, בצורה שמייעלת ומוזילה את ההליך צורה משמעותית. 'משפחת תמוז' הנה חלק מקבוצת תמוז, הכוללת גם מרפאת פריון, סוכנות פונדקאיות ומאגר תורמות מגוון. הקבוצה מקיימת שיתופי פעולה רחבים עם מרפאות נוספות, עורכי דין, ומומחים בתחום הפונדקאות והפריון במדינות שונות בעולם.

אתם במרכז – אנחנו שמים אתכם במרכז. במילים אחרות, אנחנו מחויבים אך ורק אליכם, ולא אל קליניקה מסוימת, סוכנות פונדקאיות, עורכי דין, או כל גורם אחר. לכל אורך ההליך אנחנו דואגים ללוות את ההורים המיועדים ולהעניק את השירות האישי, המקצועי והטוב ביותר שאנו יכולים. אנו עושים זאת במפגשים אישיים, בשיחות, ובסדנאות ייחודיות שפיתחנו.

אחוזי הצלחה גבוהים - משפחת תמוז מתגאה באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בלידת תינוק יחיד או תאומים, המעניקים להורים המיועדים ביטחון מירבי. אחוזי ההצלחה הגבוהים הללו הם אלה שמאפשרים לנו להציע לכם את תכניות ה-Guarantee המשתלמות ביותר. ההורים המיועדים יוכלו לקיים שיחת התייעצות ללא תשלום עם רופאי הפריון בקליניקות השונות (בהתאם לתכנית), על מנת ללמוד בצורה יסודית על ההליך הרפואי הצפוי.

עלות – מאז הקמתה, חרטה תמוז על דגלה להפוך את שירותי הפונדקאות לנגישים עד כמה שניתן, ופיתחה מסלולים חדשניים במדינות שונות אשר הציעו תכניות פונדקאות בעלות הנמוכה ביותר האפשרית. עם סגירת מסלולי המזרח ומקסיקו, המשכנו בדיוק באותו קו,והשקנו תכניות חדשניות בארה"ב בעלויות פורצות-דרך.. כך שגם כיום אנו מציעים את התכניות הבטוחות והמקצועיות ביותר – בעלויות הנמוכות ביותר. במקביל, השקנו את תכנית אלבניה הזולה משמעותית ממסלולי ארה"ב ואנו מציעים הלוואות בנתאים מיוחדים בלעדית ללקוחות תמוז.

פונדקאיות זמינות – אנו יודעים כי כשאתם בוחרים בפונדקאות, אתם רוצים להתחיל בהליך כמה שיותר מהר. ברוב המקרים כיום זמן ההמתנה לפונדקאית במסלול ארה"ב הוא כ-8 חודשים עד שנה. צוות תמוז הרים את הכפפה ופעל רבות על מנת להציע להורים המיועדים פונדקאיות זמינות באופן מידי. בזכות הניסיון רב השנים והקשרים המיוחדים שלנו, אנו שמחים להציע תכנית אמריקאית משודרגת המציעה פונדקאיות נפלאות תוך זמני המתנה מינימליים (לרוב, תוך חודשיים).

תכניות בהתאמה אישית – תמוז פונדקאות מציעה שירותי פונדקאות מותאמים אישית לכל מי שחולם להיות הורה. גייז, סטרייטים, זוגות ויחידים. ההורים המיועדים יכולים לבחור את התכנית המתאימה להם בהתבסס על עלות התכנית ומגבלות החוק בכל מדינה.

מעטפת ליווי רחבה – ההורים המיועדים נהנים ממעטפת רחבה וייחודית הכוללת ליווי אישי של איש צוות תמוז לכל אורך ההליך, שירות משפטי עבור ההליכים המשפטיים בארה"ב, ליווי לוגיסטי בכל הקשור להכנות לקראת ההפריה, וסדנת הכנה להורות ייחודית בהשתתפות אנשי מקצוע מובילים בתחום.

ניסיון – ב-10 השנים האחרונות נולדו בעזרת שירותיה שלתמוז למעלה מ-700 תינוקות בהליכים פורצי דרך במדינות שונות. הידע, המקצועיות וההבנה המעמיקה של עולם הפונדקאות הם הבסיס היציב והאיתן המשמש את תמוז בבניית תכניות הפונדקאות השונות ובבחירת היעדים, הקליניקות ושיתופי הפעולה המקצועיים והאיכותיים ביותר.

קהילה – "תמוז" היא כבר מזמן לא רק סוכנות, אלא שם נרדף לבית ולמשפחה. הליווי הצמוד של תמוז לאורך התהליך אינו מסתיים בלידה, וממשיך זמן רב אחר-כך. אנו פוגשים את מאות ההורים והילדים באירועים שונים, בסדנאות ייחודיות, בהרצאות ובשירותים מיוחדים ובלעדיים למשפחות תמוז.

ערכים ועקרונות – לצד הגשמת החלום למאות הורים, עמלה תמוז לשינוי המצב החוקי והחברתי בישראל בכל הקשור לעולם הפריון והפונדקאות. כבר לפני מספר שנים הגישה תמוז בג"צ לשוויון בפונדקאות בישראל, והנגשתה לכל מי שחולם להקים משפחה – גייז, סטרייטים, יחידים וזוגות. כמו כן, אנו נאבקים בזירה הפוליטית, המשפטית והתקשורתית למען מטרה זו ולא נפסיק עד אשר ננצח. למען כולנו.

תמוז. משפחה כן בוחרים

פונדקאות כללי
+מהי פונדקאות?
פונדקאות הנו הליך בו נושאת אישה ברחמה עובר שנוצר מהפריית ביצית מזרע של גבר שאינו בן זוגה. נהוג להפריד בין פונדקאות מלאה (Gestational surrogacy) לבין פונדקאות מסורתית (Traditional surrogacy). פונדקאות מלאה הנה נשיאת עובר על ידי האם הפונדקאית, שנוצר מביצית שאינה שלה אלא של האם המיועדת או בעזרת תרומת ביצית. בהליך זה נוצר העובר באמצעות הפריה חוץ גופית ומוחזר לרחמה של הפונדקאית – עד להולדת התינוק ומסירתו להורים המיועדים. פונדקאות זו הותרה בישראל ונהוגה במדינות שונות בעולם. פונדקאות מסורתית הנה הפריית ביצית האם הפונדקאית מזרע של גבר, באמצעות הזרעה מלאכותית או הפריה חוץ גופית, כאשר התינוק יימסר להורים המיועדים לאחר הלידה. פונדקאות זו הפונדקאית זו אינה מותרת במרבית המדינות בעולם, ובהן ישראל.