סדנאות ליווי היריון והכנה להורות

הליך הפונדקאות הנו מאתגר ומורכב. מעבר לזמינות של צוות תמוז לאורך הדרך, ומתן מענה לצרכים של ההורים המיועדים באופן פרטני ואישי, 'משפחת תמוז' נודעה לאורך השנים גם בשל סדנאות ליווי ההיריון והכנה להורות הייחודיות אותן היא מקיימת לאורך המסע. 

במהלך ההיריון נקיים מפגשים עם אנשי מקצוע מובילים מתחומי הפסיכולוגיה, טיפול התפתחותי לתינוקות, עזרה ראשונה לתינוקות ועוד, בהתאם למסלול הפונדקאות בו אתם נמצאים. המפגשים מתקיימים באווירה אינטימית בסלון של משפחת תמוז, ביחד עם הורים לעתיד נוספים, המהווים כמעין קבוצת תמיכה שתעזור לכם לעבור את ההליך בצורה הטובה ביותר.  

במהלך שלב טרום ההיריון אנו נקיים שני מפגשים עם קבוצת ההורים המיועדים:

מפגש ראשון- מפגש טרום היריון. זהו מפגש פתיחה בהובלת צוות תמוז שמטרתו להכיר, להסביר על התהליך, לבצע תיאום ציפיות ולענות על שאלות.

מפגש שני – מערכת היחסים עם הפונדקאית, בהנחיית הפסיכולוג ד"ר אילן טבק אבירם.

במהלך שלב ההיריון אנו נקיים מספר מפגשים עם קבוצת ההורים:

מפגש ראשון – היריון בשלט רחוק, בהנחיית הפסיכולוג ד"ר אילן טבק אבירם.
המפגש מאפשר להורים המיועדים להתחבר לחוויה הייחודית של הריון מעבר לים – לחששות ולתקוות, להתמודדות עם תחושת חוסר השליטה וכן להערכות לקראת השינוי המשמעותי בחיים לאחר הלידה.

מפגש שני – עזרה ראשונה לתינוקות ולילדים, בהנחיית מד"א.

מפגש שלישי – רק נולד, בהנחיית מיכל שוטלנד, מדריכת התפתחות תינוקות בשיטת 'צעד ראשון'. המפגש עוסק בהתפתחות התינוק, ובתפקידנו כהורים להעניק לו סביבה שתאפשר התפתחות בריאה, נעימה ונינוחה הסדנא תעסוק גם במתן כלים מעשיים להתמודדות במצבים שונים (שינה, גזים וכד'). לעיתים מפגש זה מתפצל לשני מפגשים.

מפגש רביעי- הדרכת הורים לקראת הנסיעה, בהנחיית צוות "משפחת תמוז".
במפגש יינתן מידע רב וחשוב לקראת הנסיעה בדגש על הליכים טכניים ובירוקרטיים.

*לאחר שתחזרו לארץ הורים, נשמח להיפגש שוב במפגשים וסדנאות ליווי ותמיכה נוספות, בהן סדנת אבות גאים וסדנת תאומים.